Jak správně vybrat obklad

Výběr samotného typu a vzhledu obkladu je samozřejmě jen a pouze na Vás. Nikdo Vám neporadí lépe, než vy sami. Zde však najdete několik tipů, které by Vám měly pomoci vybrat ten správný obklad dle vašich požadavků.

Umístění - exteriér či interiér
... aneb který typ obkladu vybrat?

Podstatným rozdílem ve výběru obkladu je jeho umístění. Proto je prvotně důležité vědět, kam chceme obklad umístit. Co budeme chtít obložit?

Exteriér

Pro venkovní stavby, fasády domů, sokly domů, ploty, venkovní krby, pergoly nebo komíny je samozřejmě nutné vybrat obklad vhodný pro exteriér. Tyto obklady nabízíme v kategoriích lícový pásek, sedimenty a kameny pro interiér i exteriér. Tyto obklady jsou vyrobeny z odlehčené směsi barveného betonu. Proto jsou odolnější vůči mechanickým a povětrnostním vlivům. Jsou tepelně i zvukově izolační, mrazuvzdorné a ohnivzdorné.

Interiér

Pokud máte v plánu si obložit některou z části interiéru, pak máte na výběr z široké škály sádrových, námi nabízených obkladů sedimentů nebo kamenů

Exteriérové obklady jsou rovněž vhodné i pro interiérové použití. Ve vnitřním prostoru je vhodné je umístit především tam, kde se počítá s vyššími nároky na otěr, mechanickou pevnost, vlhkost (například obložení  sauny, koupelny, interiéru restaurace, kuchyně, atd.).  Avšak nic Vám samozřejmě nebrání je použít i do Vašeho obývacího pokoje, či kdekoliv jinde kde se Vám to bude líbit.

Interiérové obklady jsou již vhodné pouze pro vnitřní využití. Jsou vyrobeny ze sádrových směsí a barviv, z čehož plyne řada výhod. Jejich typickou vlastností je nižší váha a především možnost je v pozdějších letech, až Vás barva obkladu omrzí, přebarvit klasickým nátěrem. Typickým příkladem využití je obklad stěn obývacího pokoje, ložnice, pracoven či jen některé příčky v interiéru.

Design

Velmi důležité je při výběru kamenného obkladu dbát na design místa, kde chci obklad použít. Vhodnou selekcí barevných odstínů můžete vytvořit z ponurého "obýváku" obývací pokoj Vašich snů s dokonalou a originální atmosféru, kde se budete cítit více než dobře. Stačí si jen vybrat ten správný obklad, který bude ladit, jak k Vašemu nábytku, tak k Vašemu životnímu stylu.

Ve výběru designu vám ovšem může pomoct rozdělní dle typů samotného obkladu. Nabízíme vám tři typy obkladů ve variantách jak pro interiér, tak pro exteriér:

  • Lícové pásky nahrazující vzhled klasických pálených cihel, při jejichž aplikaci se dbá na kontrast rovnoměrného rozložení obkladu a barevné spáry.
  • Sedimentový obklad, který vzhledem připomíná klasickou suchou zídku, sedimentový kámen složený ve vrstvách jako je například břidlice.
  • Volný kámen (Kameny), který dodá obloženému místu naturální vzhled, jaký známe například ze starších staveb. I zde se využívá kontrastu kamene a barevné spáry.

Inspirace

Pro inspiraci se můžete podívat na REALIZACE obkladů našich zákazníků. Popřípadě naleznete další inspiraci v nabídce samotných obkladů, kde se snažíme všechny naše nabízené obklady doplnit o fotografie jejich aplikací.

TOPlist